INSTALACJE SOLARNE

Energia słoneczna nadaje się idealnie do podgrzewania wody i wspomagania instalacji grzewczej.

Kolektory słoneczne zwane potocznie solarami służą do odbioru ciepła promieniowania słonecznego i przekazywania go do cieczy roboczej (glikol), która z kolei ogrzewa wodę użytkową w zbiorniku akumulacyjnym. Kolektory słoneczne mogą być używane przez cały rok. Optymalnie zaprojektowany system solarny sprawia, że koszt ogrzewania ciepłej wody spada latem prawie do zera, a zimą, aż o 70%. Największa efektywność przypada na okres od kwietnia do września.

Kolektory słoneczne można instalować wszędzie, zarówno na dachu, jak i na ziemi - na stojaku. Szczególnie polecamy kolektory próżniowe z firmy GALMET.
Kolektory próżniowe to wysoko zaawansowany, produkt techniki solarnej. Jest do 30% sprawniejszy od kolektorów płaskich, zwłaszcza w okresach wiosennym i jesienno - zimowym. Wynika to ze zdolności kolektora próżniowego do absorbowania promieniowania rozproszonego i drastycznie ograniczonych strat ciepła dzięki próżni w rurach kolektora.

Naszym klientom oferujemy fachowe doradztwo techniczne w zakresie doboru i montażu kolektorów słonecznych, wykonania projektu oraz montażu zestawów w cenach hurtowych.

Obecnie istnieje możliwość otrzymania dofinansowania do montażu zestawów solarnych ze środków Unii Europejskiej. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do Hydro-Instal.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.